IYENGAR JÓGAOd ledna 2024 nabízím čtyři lekce Iyengar jógy v Mníšku pod Brdy a jednu v Praze.

Novinka: Od ledna v Mníšku nabízím začátečnický kurz Iyengar jógy pro muže! 


V Mníšku pod Brdy cvičím:

  • středa 12-13
  • pátek 8.15-9.15
  • neděle 17.00 - 18.00 - kurz pro muže - NOVĚ! 
  • neděle 18.30-19.45

Všechny čtyři lekce probíhají ve studiu Ještěrka, Ke Škole 1388, vchod A - nejblíže ke škole. Studio je plně vybavené pomůckami (bloky, pásky, deky, židle, polštáře), ale doporučuji si přinést vlastní neklouzavou podložku/ jógamatku.

Všechny lekce jsou zde primárně koncipovány jako uzavřené kurzy. Pokud se však kurz nenaplní, volná místa budou otevřena pro jednorázové vstupy.

Kurzy se otevřou při minimálním počtu 6 přihlášených. Maximální počet osob v kurzu je 12, víc se nás do sálu studia bohužel nevejde :-) V kurzu pro muže je minimální počet 4 osoby, maximální 8!

Kurzy probíhají od 10. ledna do 31. března 2024. 

Kurz pro muže od 14. ledna do 11. února.

Pokud už máte místo v kurzu zaplacené, nemusíte se na každou jednotlivou lekci hlásit, ale poprosím vás, zda byste mi mohli napsat, pokud na lekci přijít nemůžete. Vy si pak lekci budete moct nahradit jiný den a já uvolněné místo nabídnu zájemcům o jednorázový vstup, případně těm, kdo si budou chtít vybrat náhrady za svou promeškanou lekci.

V době jarních prázdnin na Praze - západ (19.- 23.2.2024) se lekce konat nebudou. 

Aktuálně (listopad 2023) je nedělní kurz již zcela naplněn. Ve středečním a pátečním kurzu je posledních pár volných míst a je tak možné přijít i jednorázově na jednotlivé lekce.

Místo v kurzu/ na lekci si prosím rezervujte místo na mém telefonním čísle 608215464.

Permanentka na 10 lekcí s platností 3 měsíce vyjde na 2000 kč. Cena kurzu pro muže je 1500 kč za celkem 5 lekcí.

Cena za jednorázový vstup je 220 kč


V Praze vedu lekce:

Na tuto lekci není nutné se předem hlásit. Lekce jsou otevřené, nejedná se o uzavřený kurz. Cenu určuje jógové studio, sledujte prosím jeho webové stránky.


Pokud vám z jakéholi důvodu (zdravotní omezení, větší skupina osob, časové možnosti apod.) nevyhovují skupinové lekce, nabízím také individální lekce pro jednu až dvě osoby, a to na adrese Pod sv. Terezií 1562, Mníšek pod Brdy. Cena za lekci je 800 kč/1 osoba, 1200 kč/2 osoby.O mně a józe... 

Během posledních 15 let jsem se věnovala různým stylům jógy a všechny mě v danou dobu bavily a vždycky mi něco daly. Zároveň jsem však vždycky po nějaké době začala hledat dál.

Iyengar jógu jsem vyzkoušela před mnoha lety, ale opravdu mě oslovila až po dvou těhotenstvích a porodech, kdy jsem najednou svoje tělo tak, jak jsem na něj byla zvyklá, přestala poznávat.
Tehdy jsem se pro Iyengar jógu rozhodla a našla jsem v ní způsob, jak tělo zpevnit nejen na povrchu, ale hlavně zevnitř. Nabídla mi možnost pořádně se na lekci zpotit, a zároveň se absolutně soustředit na to, co dělám, takže mysl neodbíhala k jiným myšlenkám.

Čím déle a intenzivněji se studiu Iyengar jógy věnuju, tím víc mě baví. Objevuju hloubku jógy jako celku, propojení vnějšího světa se světem vnitřním, těla a mysli, filozofie a praktického života, síly a lehkosti, úsilí a odevzdání se. Jóga mě učí hledání rovnováhy a vyrovnanosti nejen na podložce, ale i mimo ni.

Iyengar styl je do detailu propracovaný systém jógy, který je zároveň otevřený kreativitě a individuálnímu přístupu každého lektora. Je to pro mě cesta sebepoznání na mnoha úrovních, která mi přináší radost a chuť předávat plody své ásanové praxe dalším hledačům a zájemcům o tuhle tisíciletou tradici.

Pár fotek z letní lekce u mě doma na terase :-)