IYENGAR JÓGA 


Od ledna 2024 nabízím tři lekce Iyengar jógy v Mníšku pod Brdy a jednu v Praze.


V Mníšku pod Brdy cvičím:

  • středa 12-13.15
  • pátek 8.15-9.30
  • neděle 18.30-19.45

Všechny tři lekce probíhají ve studiu Ještěrka, Ke Škole 1388, vchod A - nejblíže ke škole. Studio je plně vybavené pomůckami (bloky, pásky, deky, židle, polštáře), ale doporučuji si přinést vlastní neklouzavou podložku/ jógamatku.

Všechny lekce jsou zde primárně koncipovány jako kurzy. Pokud se však kurz nenaplní, volná místa budou otevřena pro jednorázové vstupy.

Kurzy se otevřou při minimálním počtu 6 přihlášených. Maximální počet osob v kurzu je 12, víc se nás do sálu studia bohužel nevejde :-) 

Kurzy probíhají od 12. dubna do 26. června 2024 (10 týdnů).

Pokud už máte místo v kurzu zaplacené, nemusíte se na každou jednotlivou lekci hlásit, ale poprosím vás, zda byste mi mohli napsat, pokud na lekci přijít nemůžete. Vy si pak lekci budete moct nahradit jiný den a já uvolněné místo nabídnu zájemcům o jednorázový vstup, případně těm, kdo si budou chtít vybrat náhrady za svou promeškanou lekci.

Aktuálně je nedělní kurz již zcela naplněn. Ve středečním a pátečním kurzu je posledních pár volných míst a je tak možné přijít i jednorázově na jednotlivé lekce.

Místo v kurzu/ na lekci si prosím rezervujte na mém telefonním čísle 608215464.

Permanentka na 8 lekcí s platností 10 týdnů vyjde na 1600 kč

Cena za jednorázový vstup je 220 kč


V Praze vedu lekce:

  • ve čtvrtek (12.15 - 13.15) ve studiu YOGAME , Národní 340/21, 110 00 Staré Město.

Na tuto lekci není nutné se předem hlásit. Lekce jsou otevřené, nejedná se o uzavřený kurz. Cenu určuje jógové studio, sledujte prosím jeho webové stránky.


Pokud vám z jakéholi důvodu (zdravotní omezení, větší skupina osob, časové možnosti apod.) nevyhovují skupinové lekce, nabízím také individální lekce pro jednu až dvě osoby, a to na adrese Pod sv. Terezií 1562, Mníšek pod Brdy. Cena za lekci je 800 kč/1 osoba, 1200 kč/2 osoby.


Co můžete na mých lekcích očekávat?

- cvičení v pomalejším tempu s důrazem na precizní nastavení pozice

- posílení, protažení a uvolnění těla

- práci s dechem, zklidnění mysli

- osobní přístup a vysvětlení, jak se do pozic dostat tak, abychom si neubližovali a zároveň zbytečně nezůstavali v komfortní zóně

- příjemnou a přátelskou atmosféru

Pro koho jsou lekce vhodné?

- pro začátečníky i pokročilejší jogíny

- pro těla tuhá i pružná (každý máme na čem pracovat:-)

- pro ty, kdo trpí bolestmi zad, mají oslabený střed těla, trpí problémy se zažíváním atd. Pravidelným dlouhodobým cvičením se dá dosáhnout mnohého. 

- i pro ty,  kteří si chtějí udržet zdravé tělo a klidnou, soutředěnou a uvolněnou mysl

- pro lidi každého věku bez závažného zdravotního omezení (pokud si nejste jisti, napište mi nebo zavolejte)


O mně a józe... 

Během posledních 15 let jsem se věnovala různým stylům jógy a všechny mě v danou dobu bavily a vždycky mi něco daly. Zároveň jsem však vždycky po nějaké době začala hledat dál.

Iyengar jógu jsem vyzkoušela před mnoha lety, ale opravdu mě oslovila až po dvou těhotenstvích a porodech, kdy jsem najednou svoje tělo tak, jak jsem na něj byla zvyklá, přestala poznávat.
Tehdy jsem se pro Iyengar jógu rozhodla a našla jsem v ní způsob, jak tělo zpevnit nejen na povrchu, ale hlavně zevnitř. Nabídla mi možnost pořádně se na lekci zpotit, a zároveň se absolutně soustředit na to, co dělám, takže mysl neodbíhala k jiným myšlenkám.

Čím déle a intenzivněji se studiu Iyengar jógy věnuju, tím víc mě baví. Objevuju hloubku jógy jako celku, propojení vnějšího světa se světem vnitřním, těla a mysli, filozofie a praktického života, síly a lehkosti, úsilí a odevzdání se. Jóga mě učí hledání rovnováhy a vyrovnanosti nejen na podložce, ale i mimo ni.

Iyengar styl je do detailu propracovaný systém jógy, který je zároveň otevřený kreativitě a individuálnímu přístupu každého lektora. Je to pro mě cesta sebepoznání na mnoha úrovních, která mi přináší radost a chuť předávat plody své ásanové praxe dalším hledačům a zájemcům o tuhle tisíciletou tradici.

Pár fotek z letní lekce na terase...